מבחר שאלות ותשובות על ארגון והפקת ימי גיבוש, ימי כיף, ואירועים לעובדים וחברות

שאלה: מה זה O.d.t ?

תשובה: O.d.t זה קיצור של Out Door Training , מדובר בפעילות המתרחשת מחוץ לכיתה, בדרך כלל כוללת התנסות במשימה קבוצתית, עיבוד והפקת לקחים. אנו מרבים להשתמש במתודולוגיה זו, כיוון שאנו מאמינים שלמידה משמעותית מתרחשת על בסיס חוויה רגשית.

במהלך הפעילות המשתתפים מתנסים במשימות מאתגרות מחשבתית הדורשות את הבנת המשימה, הגדרת מטרה, תכנון, חלוקת תפקידים, ניהול זמן, וביצוע באופן מיטבי.

המיוחד בפעילות זו שהמשתתף מקבל משוב אישי באופן ישיר ובלתי אמצעי ישירות מהמשימה, משוב אודות יכולותיו, כישוריו, נקודות החוזק שלו ונושאים לשיפור. גם ברמת הקבוצה מתקבל משוב מידי לגבי נקודות החוזק והחולשה של הקבוצה. כלומר, הסדנה במתכונת זו מאפשרת לחשוף את הפוטנציאל האמתי של הפרט והקבוצה, אשר בדרך כלל חלקו חבוי ולא נגלה לעין ובדרך זו לאפשר להם לצפות מעצמם ליותר.

בעיבוד המתקיים לאחר המשימה ע"י מנחים מקצועיים, פסיכולוגים / יועצים ארגוניים דנים בנושאים שעלו מהמשימה בהתייחס למנהיגות, מיומנויות ניהול, עבודת צוות תקשורת בין אישית, ניהול קונפליקטים ועוד. פעילות זו מאפשרת למידה מתוך החוויה וההתנסות, המנחים מסייעים לקבוצה להפוך למידה זו שהיא רגשית ובעלת עוצמה לתובנות המותאמות לצרכי הארגון. והפנמת תובנות חיוניות לעבודה בארגון.

סדנאות אלה אנו מקיימים במרכז ההדרכה שלנו באמצעות O.d.t  בקיבוץ רמות מנשה, המותאם במיוחד להוות שדה ניסויי למנהלים ועובדים, בכדי להעצימם ולהחזירם לשגרה עם ידע ויכולות חדשות, עם תובנות המבוססות על חוויה, שישמשו אותם בעבודתם ובחייהם האישיים.

בסדנאות אלה מתקיימת נגיעה בנושאים: תכנון וקבלת החלטות בתנאי אי וודאות ובסביבה לא מוכרת, התמודדות עם מצבי לחץ ופתרון קונפליקטים, ניהול משאבים כגון: המשאב האנושי, זמן, ואמצעים. כמו כן מפתחים יכולות אישיות כגון: פרואקטביות, פיתוח חשיבה יצירתית וחדשנית, חיזוק תחושת האחריות להצלחת הארגון, משמעת, העמקת ההבנה ש-win win הוא המפתח להצלחה, תקשורת בין אישית, טיפול בהתנגדויות, העמקת ההיכרות בין המשתתפים.

בהצלחה!

צוות השתלבות במעברים.

שאלה: האם ניתן לשלב פעילות גיבוש עם אירוע חברה?

תשובה: סדנאות הגיבוש שלנו מותאמות לצרכי הלקוח, כך שניתן לשלבם כחלק מאירוע חברה.

שאלה: אלו תכנים ניתן להעביר במתכונת O.d.t.?

תשובה: ככלל מתקני ה- O.d.t מהווים עבורנו כיתה עם לוח וגיר או מצגת. על כן ניתן להעביר כמעט כל נושא שנבחר. יחד עם זאת ישנם נושאים בהם אנו מבלים יותר זמן בפעילויות השונות ופחות בכיתה.  ולהיפך, ישנם נושאים בהם אנו מבלים יותר בכיתה ופחות בפעילויות בשטח.

ב- O.d.t אנו מעבירים את הנושאים הבאים:

שאלה: היכן מועברת פעילות ה- O.d.t ?

תשובה: ככלל הפעילות שלנו מתקיימת במרכז להדרכת O.d.t שלנו בקיבוץ רמות מנשה, בנוסף לכך אנו ערוכים להגיע למקומות שונים בארץ ולהקים את המתקנים שלנו.

שאלה: מה המיוחד במתקן שלכם?

תשובה: המרכז להדרכת O.d.t  שלנו נבנה במיוחד כדי לתת מענה לצרכים שלך, המתקנים מאפשרים למידה חוויתית בהתאם לנושא הנלמד, כמו כן כל המתקנים תוכננו ואושרו ע"י מהנדס. לא מדובר כאן במשהו ארעי. כמה פעמים שמעת על עצים הנופלים מסיבות שונות, זו הסיבה שאנו לא מקימים מתקנים בחורשות על עצים, אלא רק על עמודים שאושרו ע"י מהנדס.

שאלה: מה משך פעילות הגיבוש?

תשובה: משך הפעילות המומלץ ליום גיבוש נע בין 5 עד 8 שעות פעילות, יחד עם זאת כדי להתאים לאילוצים של הארגונים השונים, יש לנו תכנית גיבוש בת 3 שעות, אותה ניתן לקיים גם בערב לאחר יום העבודה.

לשליחת שאלה, העזרו בטופס יצירת הקשר